W dniach 10-12 maja w Ciechanowie odbyły się jubileuszowe XX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W zawodach wystąpiła rekordowa ilość zawodników – 255 sportowców z 43 klubów.

Gdański Klub Taekwon-do reprezentowała 9-cio osobowa ekipa.
Wypadliśmy najlepiej w historii na tego typu imprezie zdobywając 2 medale złote i 1 srebrny oraz 47 punktów w systemie sportu młodzieżowego. Dzięki tym wynikom GKT Gdańsk znalazł się na 2 miejscu w klasyfikacji medalowej oraz na 5 miejscu w klasyfikacji punktowej.
Pierwsze złoto i tytuł Mistrzyni Polski!!! w walkach w kategorii -60 kg wywalczyła Kamila Kasprzak, która w finale pokonała bardzo trudną i utytułowaną (Mistrzyni Polski z 2012 r.) zawodniczkę z MKS Lewart Lubartów. Kamila miała jeszcze bardzo dużą szanse na medal w układach formalnych, lecz w walce ćwierćfinałowej uległa zawodnicze Natalii Lipiec z CTKD Łódź, która ostatecznie wygrała tą konkurencję. Tym samym Kamila zajęła 5 m-ce.
Dwa kolejne medale to zasługa Piotra Spyry i Krzysztofa Gębickiego, którzy spotkali się w finale walk w kategorii -58 kg. W tym pojedynku lepszym okazał się Piotr zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski. Krzysiek musiał zadowolić się srebrnym medalem i tytułem Wice Mistrza Polski.

Pozostali zawodnicy pomimo starań odpadli w walkach eliminacyjnych.
Oto ich wyniki:
Chorałła Nikola – 7 m-ce walki w kategorii -42 kg
Smagieł Paweł – 7 m-ce walki w kategorii -52 kg
Krzyżanowski Marek – 7 m-ce walki w kategorii -70 kg, 17 m-ce układy formalne i 23 m-ce techniki specjalne
Kasprzak Tomasz – 9 m-ce walki w kategorii +70 kg i 9 m-ce układy formalne
Kloc Jędrzej – 17 m-ce walki w kategorii -58 kg
Nasierowski Daniel – 17 m-ce walki w kategorii -52 kg i 9 m-ce układy formalne

Dzięki tak dobrym występom w 2013 roku Krzysztof Gębicki i Piotr Spyra otrzymali powołanie na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w październiku w hiszpańskim Benidorm.
Powołanie do Kadry Narodowej dostała także Kamila Kasprzak i jeśli Kamila zda w czerwcu na czarny pas, będzie również mogła wziąć udział w tej imprezie.
Będą to PIERWSI W HISTORII Gdańskiego Klub Taekwon-do zawodnicy biorący Udział w Mistrzostwach Świata!!!