W dniach 3-5 maja w szwedzkim  Skovde odbyły się XXVIII Seniorów i XIX Juniorów Mistrzostwa Europy Taekwon-Do ITF.
Polscy kibice mogą być dumni. Mazurek Dąbrowskiego był odgrywany w szwedzkim łącznie 20 razy. Tyle razy polscy zawodnicy stawali na najwyższym podium.

W sumie zawodnicy wywalczyli 58 medali – 33 wywalczyli seniorzy, a 25 juniorzy.
W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji.
Wynik osiągnięty na szwedzkich matach należy uznać za absolutną dominację polskiego Taekwon-Do ITF w Europie.
Pomorski akcent to występ trójki zawodników Gdańskiego Klubu Taekwon-do.
Maja Warsińska startowała indywidualnie w konkurencji walki w kategorii -60 kg oraz w układach formalnych. Niestety stres spowodował, że nie stanęła na wysokości zadania i odpadła w pierwszych pojedynkach.
Zrehabilitowała się jednak w drużynowych walkach, w których wywalczyła srebrny medal!!!
Krzysztof Gębicki i Piotr Spyra rywalizowali w konkurencji walk w kategorii -56 kg. Był t ich pierwszy start w tak ważnej imprezie i choć pokazali się z najlepszej strony to niestety odpadli w fazie eliminacyjnej. Najbliżej medalu był Piotr – który ostatecznie zajął 5 m-ce. Krzysztof zaś zajął miejsce 9-te.

W zawodach w sumie wzięło udział 506 sportowców z 26 państw.

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Europy Taekwon-Do ITF Skovde 2013 (Seniorzy + Juniorzy)