W dniach 12-16 października w Budapeszcie odbył się VI Puchar Świata w taekwon-do ITF. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników - 1852 osoby reprezentujących 236 klubów z 58 państw.

Gdański Klub reprezentowało 8 zawodników i trener. Wypadliśmy znakomicie zdobywając 3 medale złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Taki wynik medalowy dał na bardzo wysokie 15 miejsce!!! w klasyfikacji generalnej, zaś w klasyfikacji w kategorii junior znaleźliśmy się na 5 miejscu!!!

Wśród 28 polskich klubów, startujących na tej imprezie GKT uplasował się na 2 pozycji. Najwyżej sklasyfikowanym Polskim Klubem został LKT Legnica, który w klasyfikacji generalnej zajął 7 m-ce, zaś w klasyfikacji w kategorii junior był najlepszy. Jak to stwierdził zaprzyjaźniony trener z Kraśnika - Piotr Członka, nie bez przyczyny Marcin Wołosz i Łukasz Stawarz (trener LKT Legnica) są Trenerami Kadry Narodowej, o czym świadczą wyniki na tej imprezie.

Oceniając występ zawodników na tej imprezie, to uważam że WSZYSTKIE POJEDYNKI były na najwyższym poziomie. To, że ktoś nie wywalczył na tych zawodach medalu to wynik lepszej dyspozycji zawodnika lub minimalnego "potknięcia" w walce. Mam nadzieje, że zawodnicy wyciągną wnioski jak na następnych zawodach wypaść lepiej.

Najlepiej na tych zawodach wypadły dziewczyny, które zgarnęły większość medali, szczególnie tych najważniejszych - złotych.

Złoty medal w walkach w kategorii -75 kg oraz brązowy medal w testach siły wywalczyła

Aleksandra Przytulska!!!

Również złoty medal w walkach w kategorii -65 kg wywalczyła

Kamila Kasprzak!!!

W ten sposób dziewczyny potwierdziły prymat na świecie.

Niespodziankę sprawiła Kornelia Wojciechowska, która również wywalczyła złoty medal w walkach w kategorii -60 kg!!!

Bardzo dobrze spisał się także Tomek Pietrzak, który wywalczył srebrny medal w walkach w kategorii -62 kg!!! W finale przez jedno ostrzeżenie przegrał dogrywkę, a złoty medal był w zasięgu.

Mateusz Domurad stanął na wysokości zadania w układach stopni II DAN zdobywając brązowy medal!!!

Wyjazd został w dużej części sfinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku, za które bardzo serdecznie dziękujemy.