W dniach 27 kwietnia do 1 maja 2016 w Tampere, w Finlandii odbyły się 22 Mistrzostwa Europy Juniorów i 31 Mistrzostwa Europy Seniorów w Taekwon-do ITF. Polska reprezentacja wygrała klasyfikację generalną zdobywając 21 medali złotych, 18 srebrnych i 17 brązowych. Duzy wkład mieli zawodnicy Gdańskiego KLubu Taekwon-do, którzy wywalczyli 17 krążków, a Kamila Kasprzak została Mistrzynią Europy juniorek w walkach kategorii do 65 kg.

Najlepiej wypadła juniorka Kamila Kasprzak, która wywalczyła złoty medal w indywidualnych walkach w kategorii do 65 kg i tytuł MISTRZYNI EUROPY!!!  Kamila dołożyła jeszcze srebrny medal w walkach drużynowych i brązowy medal w drużynowych testach siły.

Znakomicie zaprezentował się junior Mateusz Domurad zdobywając srebrny medal w układach stopni II DAN. Drużynowo wspólnie z Piotrem Weissgerberem dwa razy sięgnęli po mistrzowskie tytuły w drużynowych układach formalnych i w drużynowych testach siły juniorów. Do tego dołożyli jeszcze srebrne medale w drużynowych technikach specjalnych i brązowe medale w drużynowych walkach.

Brązowe medale w indywidualnych walkach wywalczyły: ubiegłoroczna mistrzyni świata juniorek w walkach do 45 kilogramów Oliwia Podwysocka i seniorka Aleksandra Przytulska startująca w kategorii do 75 kg. Ola wraz z drużyną wywalczyły także tytuł Mistrzyń Europy w technikach specjalnych oraz srebrny medal w testach siły. Udany debiut w kadrze narodowej zaliczyła Aleksandra Wygonowska, która wraz z drużyną juniorek wywalczyła srebrny medal w walkach.