W dniach 10-12 czerwca 2016 r. w hali widowiskowo-sportowej AWF przy ul. Sitnicka 36-38 w Białej Podlaskiej odbyły się finały XXIX Mistrzostw Polski Seniorów Taekwon-Do. W zawodach udział wzięło 144 zawodników z 36 klubów. Dodatkowo rozegrano konkurencję indywidualnych testów siły juniorów, jako kontynuację Mistrzostw Polski Juniorów 2016.

Gdański Klub Taekwon-do reprezentowała 12 osoba ekipa zawodników, którzy rywalizowali w kategorii seniora oraz 5 zawodników w kategorii junior.

Wypadliśmy znakomicie zdobywając 2 medale złote, 9 srebrnych i 8 brązowych. Gdański Klub Taekwon-do po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski Seniorów stanął na podium w klasyfikacji medalowej zdobywając 3 m-ce!!!

Mistrzami Polski zostały drużyny męska i damska w układach formalnych!!! Drużyny dołożyły jeszcze po brązowym medalu w walkach.

W składzie męskiej drużyny znaleźli się: Jan Pochmara, Tomasz Kasprzak, Krzysztof Gębicki, Piotr Spyra, Piotr Weissgerber i Mateusz Domurad

Drużynę damską tworzyły: Aleksandra Przytulska, Anna Dąbrowska, Binta M'Baye, Maja Warsińska, Kamila Kasprzak i Nikola Chorałła