W dniach 21 - 25 października 2015 r. odbyły się XXX Seniorów i XXI Juniorów Mistrzostwa Europy Taekwon-Do ITF w Motherwell w Szkocji. W Mistrzostwach wzięło udział 520 zawodników, w tym: 268 seniorów i 252 juniorów reprezentujących łącznie 23 państwa.

Polska reprezentacja była najliczniejsza - 63 zawodników, wśród których znalazło się aż 5 zawodników GKT Gdańsk.

Zawodnicy spisali się znakomicie zdobywając 4 medale złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

 

Najlepiej wypadła Kamila Kasprzak, która wywalczyła aż 4 medale: indywidualnie srebro w układach stopni I DAN i tytuł Wice Mistrzyni Europy, taki sam wynik osiągnęła w drużynie w układach . Dodatkowo drużyna juniorek wraz z Kamilą w walkach i w testach siły wywalczyła dwa złota i tytuły Mistrzyń Europy. Kamila swoimi walkami w dużym stopniu przyczyniła się do tego sukcesu. Zaś w testach siły to Kamili wykonana technikach dała pewny medal złoty, gdyż rozbijała najtrudniejszą technikę - yop chagi dwie deski.

     

Bardzo dobrze wypadli w walkach indywidualnych Oliwia Podwysocka w kategorii -45 kg, Mateusz Domurad w kategorii -62 kg oraz Piotr Spyra w kategorii -68 kg, którzy wywalczyli brązowe medale i tytuły II Wice Mistrzów Europy. Piotr wywalczył także srebrny medal i tytuł Wice Mistrza Europy w drużynowych technikach specjalnych. 

    

Piotr oraz Krzysztof Gębicki spisali się także znakomicie w drużynie: w układach formalnych wygrali zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzów Europy, zaś w walkach musieli się zadowolić brązowym medalem. 

 

Polska zdeklasowała Europę zdobywając 21 medali złotych, 12 srebrnych i 19 brązowych. Warto dodać, iż druga Norwegia i trzecie Włochy zdobyły tylko po 7 medali złotych.

 

Partnerzy

Polski Związek Taekwon-do itf Europe Taekwon-do Federation