Rekordową ilość, bo aż 240 zawodników zgromadziły tegoroczne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Taekwon-do ITF, które odbyły się 2 grudnia w Gdańskiej Hali MOSiR przy ul. Kołobrzeskiej.

Na zawodach odbyły się dwie ważne uroczystości. Najpierw wyróżnieni i uhonorowani zostali najwybitniejsi zawodnicy pomorskiego Taekwon-do 2012 roku. W czwórce sportowców aż dwoje to zawodnicy Gdańskiego Klubu Taekwon-do – Maja Warsińska i Michał Drossel. Oboje to członkowie Kadry Narodowej, medaliści m.in. Mistrzostw Polski (Maja złoto, Michał brąz) oraz turniejów międzynarodowych (Maja złota na Mistrzostwach Szwecji i srebrna na Pucharze Świata, zaś Michał wywalczył złoto i srebro na Mistrzostwach Europy).

Drugie ważne wydarzenie to 1000 medal zdobyty dla Gdańskiego Klubu Taekwon-do na zawodach od 2004 roku, czyli od początku działalności Gdańskiego Klubu Taekwon-do pod przodownictwem trenera Marcina Wołosza. Zdobył go Michał Zielonka, młodzik, który wywalczył na tych zawodach aż dwa złote medale.

Na zawodach GKT Gdańsk wypadł bardzo dobrze, zdobywając w sumie 15 medali złotych, 15 srebrnych i aż 28 medali brązowych, co dało drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.