Wielkim sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF, które odbywały się w dniach 19-22 kwietnia w Mariborze (Słowenia). Polska Reprezentacja wywalczyła na tych zawodach 11 medali złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych i tym samym po raz 21 w historii zajęła I miejsce w klasyfikacji.

Wśród tej Najlepszej Reprezentacji w Europie znalazł się zawodnik naszego Klubu - Michał Drossel. Jest to pierwsza w historii Gdańskiego Klubu Taekwon-do osoba powołana do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Michał godnie reprezentował Polskę zdobywając złoty medal w drużynowych technikach specjalnych i srebrny medal w drużynowych testach siły!!!

Michał startował jeszcze w trzech konkurencjach: w walkach w kategorii -70 kg, w walkach drużynowych i w indywidualnych testach siły. W walkach indywidualnych miał bardzo trudnego przeciwnika – brązowego medalistę z poprzednich Mistrzostw Europy i niestety pomimo pełnego zaangażowania nie podołał i przegrał walkę, tym samym odpadł z rywalizacji. Nie powiodło mu się także w indywidualnych testach siły. Ale pokazał się bardzo dobrze w walkach drużynowych wygrywając swój pojedynek. Niestety drużyna przegrała w pojedynkach 3:2 i również odpadła z rywalizacji. Drużyna która ich pokonała w sumie dotarła do finału i zajęła II miejsce.

Wyjazd na Mistrzostwa Europy został w dużej części sfinansowany przez Urząd Marszałkowski w formie jednorazowego stypendium, za które Panu Marszałkowi Mieczysławowi Struk bardzo dziękujemy.