W dniach 1-3 czerwca w Nowej Rudzie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W zawodach wzięło udział w sumie 210 zawodników reprezentujących 40 klubów. Gdański Klub reprezentowało 8 zawodników.

Pierwszy dzień zawodów okazał się bardzo udany. Zdobyliśmy 2 medale srebrne i 2 brązowe. Pierwszy medal brązowy wywalczyła Kamila Kasprzak w walkach -57 kg. Sukces tym duży, iż Kamila dopiero od tego roku rozpoczęła rywalizację w kategorii junior młodszy i przyjechała na te zawody po doświadczenie, a udało jej się przywieźć również i medal. Drugi medal brązowy wywalczył Piotr Spyra w walkach -54 kg. Piotr miał szansę na finał, lecz przegrał walkę półfinałową ze swoim klubowym kolegą – Krzysztofem Gębickim. Krzysiek w finale niestety nie sprostał zawodnikowi z Wrocławia i tym samym zajął II miejsce i tym samym wywalczył srebrny medal. Drugi srebrny medal to największe zaskoczenie. Zdobył go Marek Krzyżanowski w walkach -66 kg. Zaskoczenie dlatego, gdyż było to pierwsze zawody ogólnopolskie Marka i w sumie nikt nie spodziewał się tak dobrego występu. W finale Marek uległ również zawodnikowi z Wrocławia. Dodam, iż klub z Wrocławia to obecne Najlepszy Klub w Polsce.

Paweł Gordelik, Jakub Kloc i Tomek Kasprzak nie zanotowali zbyt udanego startu i odpadli z rywalizacji w pojedynkach eliminacyjnych. W drugim dniu w kategorii walk -48 kg wystartował Paweł Smagieł. Pierwszą walkę niestety przegrał i pozostały mu repasaże o III miejsce, które patrząc na ta pierwszą przegraną walkę nie zapowiadały się obiecująco. Paweł pokazał wolę walki i po wygraniu 4 pojedynków dostał się do półfinału, lecz na tym się zakończyła jego dobra passa. Przegrał walkę o brązowy medal i ostatecznie zajął 5 m-ce.

Gdański Klub Taekwon-do został sklasyfikowany na wysokim 5 miejscu w Polsce.

Wyjazd został w dużej części sfinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku, za które bardzo serdecznie dziękujemy.