W dniach 8-10 czerwca w Ciechanowie odbyły się jubileuszowe XXV Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. W zawodach wzięło udział w sumie 155 zawodników reprezentujących 32 kluby. Gdański Klub Taekwon-do reprezentowało 7 zawodników.

Aby uczestniczyć w tych zawodach zawodnicy musieli przejść dwie kwalifikacje ogólnopolskie: Puchar Polski i Grand Prix Polski, z których jak wcześniej pisaliśmy przywieźli wiele medali. Pierwszy dzień zawodów okazał się bardzo udany. Zdobyliśmy 2 medale srebrne i 1 brązowy. Pierwszy medal srebrny wywalczyła Maja Warsińska w walkach -58 kg. Sukces tym duży, iż Maja jest jeszcze juniorką i walczyła ze starszymi i tym samym często bardziej doświadczonymi zawodniczkami. W drodze do finału pokonała m.in. aktualną Mistrzynię Europy Juniorów, zaś w finale uległa aktualnej Mistrzyni Świata Seniorów. Drugi srebrny medal wywalczył Robert Klaja w konkurencji układów formalnych stopni II DAN. W finale został pokonany prze Mistrza Europy. Trzeci medal – brąz w walkach -58 kg dorzuciła Ewa Janda.

W drugim dniu odbywały się konkurencje drużynowe. Gdański Klub wystawił żeńską drużynę w walkach. Niestety w pierwszym pojedynku spotkaliśmy się z silną drużyną z Wrocławia (dodam, że to najlepszy klub w Polsce) i pomimo remisu po 5 pojedynkach ulegliśmy w dogrywce. Ale dziewczyny walczyły na bardzo wysokim poziomie i jestem z nich dumny. Jak to w sporcie, czasami brakuje niewiele do wygranej.