Srebrny medal wywalczyła z Reprezentacją Polski Juniorek Nasza zawodniczka -  Maja Warsińska podczas Pucharu Świata w Taekwon-do ITF rozgrywanym w angielskim Brighton.

Impreza która zgromadziła 1600 zawodników z 43 krajów okazała się wielkim sukcesem dla biało-czerwonych, którzy z dorobkiem 79 medali zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Maja, która na koncie ma już trzy tytuły mistrzyni Polski, a w tym roku sięgnęła po złoty medal na międzynarodowym turnieju Viking Cup w Szwecji, w Anglii startowała w trzech konkurencjach.

Po dwóch wygranych pojedynkach w indywidualnych układach formalnych doznała porażki i odpadła z dalszej rywalizacji. Nie powiodło jej się także w walkach indywidualnych, gdzie swój udział zakończyła na pojedynku z aktualną wicemistrzynią świata i mistrzynią Europy. Niepowodzenia powetowała sobie jednak w trzeciej z konkurencji. Wspólnie z drużyną wywalczyła srebrny medal wśród juniorek. Polki w drodze do finału pokonały reprezentacje Nowej Zelandii oraz Argentyny, dopiero w walce o złoto przegrywając z Irlandkami.

W sumie Polska zdobyła 79 medali (26 złotych, 23 srebrne i 30 brązowych) zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej.