Seminarium i egzamin na stopnie mistrzowskie.

W dniach 14-16 czerwca odbyło sie seminarium i egzamin na stopnie mistrzowskie w których brali udział zawodnicy GKT Gdańsk.

 

Najpierw odbyło sie seminarium z Mistrzem Jerzym Jedutem VII DAN. W seminarium brali udział - Kamila Kasprzak, Aleksandra Kanigowska, Grzegorz Hinca i Krzysztof Gębicki. Podczas seminarium przyjrzano się bliżej elementom układów formalnych oraz walce krokowej.

Egzamin na stopnie mistrzowskie ze względu na dużą ilość zdających został podzielony na dwie tury. Pierwsza odbyła się w sobotę wieczorem a druga w niedzielę rano. Do egzaminu przystąpiła Kamila Kasprzak na stopień I Dan oraz Grzegorz Hinca na stopień II DAN.
Kamila po wykonaniu pierwszej części egzaminu (układy, walki krokowe, samoobrona, walka i techniki nożne) została dopuszczona do drugiej części: rozbić desek oraz teorii. Pierwsza cześć poszła bardzo dobrze, były tylko lekkie potknięcia podczas technik nożnych. Druga część była bardzo dobra - Kamila nie rozbiła tylko dwóch desek ręką. Pozostałe deski zostały pewnie połamane.
Egzamin Kamili oczywiście został pozytywnie oceniony i Kamila otrzymała czarny pas. Dodatkowo komisja egzaminacyjna wskazała Kamilę jako najlepiej zdającą osobą!!! na tym egzaminie.

W dalszej kolejności do egzaminu przystąpiły osoby posiadające już czarny pas. Wśród nich znalazł się Grzegorz, który chciał podwyższyć swój stopień na II DAN. Pierwsze cześć techniczna została wykonana rewelacyjnie , lecz niestety deski "pokonały" Grześka. Nie rozbił niestety większości desek i nie dało to promocji na stopień II DAN. Grzesiek będzie mógł spróbować ponownie zdać egzamin w grudniu.

Partnerzy

Polski Związek Taekwon-do itf Europe Taekwon-do Federation